استودیو فیلم‌سازی آمریکایی 20th Century Fox تاریخ انتشار فیلم‌ سینمایی Assassin’s Creed را به عقب انداخت.

فیلم سینمایی سری محبوب بازی‌های Assassin’s Creed، ساخته شده توسط استودیو Ubisoft، قرار بود که در 16 مرداد سال 94 منتشر شود، اما به گزارش سایت The Hollywood Reporter، طرفدران این فیلم باید مدت زمان بیشتری را به انتظار بگذرانند.
این سایت بازنگری در متن فیلم و مشکلات ساخت را از جمله دلایل این تاخیر اعلام کرده است. حال انتظار می‌رود که این فیلم سینمایی در سال 2016 بر روی پرده‌های نقره‌ای نقش بندد.
کمپانی یوبی‌سافت در ماه ژولای(تیر-مرداد) سال 2012 اعلام کرد که Michael Fassbender، بازیگر دو رگه آلمانی-‌ایرلندی، در فیلم سینمایی Assassin’s Creed بازی خواهد کرد و این بازیگر اولین انتخاب آن‌ها برای نقش اول و قاتل کلاه‌دار بازی Assassin’s Creed بوده است. هر چند که نامی از شخصیت خاصی از این سری برده نشد.
از دیگر کار‌های این بازیگر می‌توان به ایفای نقش در فیلم‌هایی چون 12 Years Slave، X-Men: First Class و Shame اشاره کرد.
Ubisoft Motion Pictures، بخش سینما و تلویزیونی یوبی‌سافت، با همکاری نزدیک با استودیو New Regency در حال ساخت و تولید این فیلم سینمایی است، این همکاری به کمپانی فرانسوی یوبی‌سافت این اجازه را می‌دهد که از اجرا و پرداخته شدن المان‌های کلیدی این بازی در فیلم آن، اطمینان حاصل کند.
گزارش شده بود که در ماه آپریل، یوبی‌سافت و استودیو New Regency به خاطر مدیریت ساخت فیلم Assassin’s Creed با یک‌دیگر وارد بحث و درگیری شده بودند. علت این درگیری استفاده Justin Kurzel، کارگردان استرالیایی، از Michael Fassbender به عنوان بازیگر نقش اول در فیلم جدید خود، Macbeth، که برگرفته از نمایش‌نامه‌های شکسپیر است، اعلام شد.