برپایه تجزیه و تحلیل آیفون‌های باز شده، ساخت آیفون ۶ برای اپل تنها ۲۰۰ تا ۲۴۷ دلار هزینه دربر دارد و این شرکت از حاشیه سود ۶۹ درصد برای مدل پایه ۱۶ گیگابایتی آن بهره‌مند است.

جداسازی قطعات آیفون ۶ توسط موسسه تحقیقاتی IHS و تجزیه و تحلیل قطعات درونی آن، نشان می‌دهد اغلب قطعات این دستگاه بین ۴ تا ۴.۵۰ دلار قیمت دارند. با این حساب به نظر می‌رسد آیفون ۶ برای اپل تنها ۲۰۰ تا ۲۴۷ دلار آب می‌خورد. در حالی که این شرکت مدل‌های مختلف آن را ۶۴۹ تا ۸۴۹ دلار قیمت‌گذاری کرده است. جالب اینکه گرانترین مدل با حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی، بیشترین حاشیه سود را برای اپل به دنبال دارد.
 
قیمت تمام شده آیفون ۶ پلاس هم از ۲۱۶ تا ۲۶۳ دلار تخمین زده‌اند. در حالی که اپل آن را ۷۴۹ تا ۹۴۹ دلار می‌فروشد. در مقایسه‌ای کوتاه به نظر می‌رسد که اپل دائما در حال افزایش حاشیه سود آیفون‌ها است. آیفون 5 و 5S نیز از حاشیه سود ۶۹ درصدی برخوردار بودند. درحالی که اولین آیفون در سال ۲۰۰۷ تنها ۵۵ درصد سود آوری داشت.
 
بیشترین قیمت قطعات آیفون‌های جدید مربوط به نمایشگر و صفحه لمسی آنها است. نمایشگر آیفون ۶ در بازار ۴۵ دلار قیمت دارد و نمایشگر آیفون ۶ پلاس ۵۲.۵۰ دلار برای اپل تمام می‌شود.
 
البته در این میان، تحلیلگران به بقیه هزینه‌های آشکار یا نهان تولید آیفون، همچون تبلیغات، بازاریابی و زنجیره توزیع اشاره‌ای نمی‌کنند.
 
طبق بررسی‌های IHS در ماه آوریل، گلکسی اس ۵ سامسونگ با حافظه داخلی ۳۲ گیگابایت ۲۵۱.۵۲ دلار برای این شرکت آب می‌خورد. سامسونگ این تلفن را با قیمت ۵۹۹ دلاری راهی بازار نمود که سود ۵۸ درصدی را به همراه داشت. قیمت تمام شده موتو ایکس هم ۲۲۶ دلار برآورد می‌شود.
 
اگر فکر می‌کنید که حاشیه سود۶۹ درصدی اپل زیاد است، بهتر است بدانید که هدفون بیتز ۳۰۰ دلاری اپل، تنها ۱۴ تا ۴۰ دلار برای این شرکت خرج دربر دارد. یعنی اپل برای هدفون‌های خود حاشیه سود ۸۷ تا ۹۵ درصدی را در نظر گرفته است!