تنها دو سه روز از شروع داستان خمیدگی برخی آیفونهای ۶ و ۶ پلاس می‌گذرد. اما کاربران اینترنت و رقبای جهانی اپل مثل همیشه عکس‌العمل‌های جذابی به داستان bendgate# نشان داده‌اند.

اگر چرخی در شبکه‌های اجتماعی بزنید و به دنبال هشتگ #bendgate بگردید، نمونه‌های فراوانی از شوخی کاربران تا بهره‌گیری تبلیغاتی رقبای اپل را خواهید دید. و حتی برخی شرکتهای نامرتبط به داستان، همچون پرینکلز و کوکاکولا هم سهمی از این کمپین جهانی را برای خود دست و پا کرده اند.
 
یکی از جبهه‌گیری‌های مستقیم و تند و تیز در این زمینه، طی مراسم معرفی اسمارت فون جدید بلک‌بری رخ داد و مدیرعامل این شرکت در مراسم صراحتا گفت: «شما را به چالش می‌طلبم تا بلک‌بری پاسپورت را خم کنید.» البته وی هیچ اشاره ای به نام آیفون نکرد و از عبارت «دیگر تلفنها» استفاده کرد.  
 سامسونگ با انتشار این تصویر در اکانت تویتر خود مدعی است که گلکسی نوت ایج منحنی است، اما خم نشده!
 

ال جی هم با انتشار عکسی از جی‌فلکس می گوید که «ما خم نشده ایم، بلکه به شکل هدفمندی منحنی هستیم»
 

کیت کت (شریک تجاری اندروید در سیستم‌عامل اندروید کیت‌کت) نیز عکس‌العمل جالبی نشان داده. یکی از تبلیغات همیشگی شکلات کیت‌کت این است که کاربران آن را بشکنند و وسطش را ببینند. حال با انتشار تصویری در تویتر، می گوید «ما خم نمی‌شویم. ما می‌شکنیم!»
 

چیپس پرینکلز هم با انتشار عکس یک عدد چیپس می‌گوید: «اندکی خم‌شدگی چه ایرادی دارد؟»
 

تخفیف ۳۰ درصدی  گاردهای ساخت شرکت Zazzle در صورت استفاده کاربران از کد تخفیف BENDGATE2014.
 

کوکا کولا هم می‌گوید: «ما همیشه از خمیدگی‌ها در جای درست استفاده کرده‌ایم.»
 

سامسونگ در حرکتی جسورانه‌تر، تصویر آیفون ۶ تا شده‌ای را نشان می‌دهد که به گلکسی نوت۳ تعظیم می‌کند. و در کنار ان نوشته «در مقابل شایسته‌ها خم شوید!» البته این جمله کنایه‌ای به تست مقایسه‌ای خم شدن گلکسی نوت ۳ در مقابل آیفون ۶ پلاس است. که گلکسی بسیار عالی مقاومت کرد.
 

اچ‌تی‌سی به جای انتشار هر تصویری، تنها با یک جمله از این داستان حداکثر استفاده را برده است: «طراحی شده تا در تمامی شرایط محیطی ممکن مقاوم باشد. مانند درون جیب شما. #HTCOneM8»
 

شرکت هینکن نیز با انتشار عکس درب باز شده یک شیشه نوشیدنی، می‌گوید: «نگران نباش... برای ما همیشه این اتفاق می‌افتد.» و البته عکس را به «اپل عزیز...» تقدیم کرده است.
 
 

فردی با انتشار این عکس در تویتر، آیفون ۶ را به سبک نقاشی «
تداوم حافظه» دالی بازطراحی کرده است. و نام آن را لو رفتن iPHone 6 Dali Edition گذارده است. جذابیت دیگر این تصویر، بازطراحی لوگوی اپل با سیبیل‌های معروف سالوادور دالی  است!
 

به نظر می‌رسد نقاط اشتراک زیادی میان طرفداران و منتقدان اپل با علاقه‌مندان آثار هنری وجود دارد. یکی دیگر از کاربران در پاسخ مشکل خم‌شدگی آیفون ۶، نقاشی «تداوم حافظه» دالی را تمام و کمال بازسازی کرده است.
 
 

کاربر دیگری تصویر مکبوک پرو له شده ای را منتشر کرده و نوشته «مراقب باشید هیچ وقت مک‌بوک پرو را در جیب عقب‌تان نگذارید...»
 

فرد با ذوق دیگری تصویر تبلیغاتی موبایل‌های اولیه را منتشر کرده و روی آن نوشته «در روزگار ما، تلفنها به این راحتی خم نمی‌شدند. و اگر آن را در جیب عقب‌تان می‌گذاشتید، ستون فقرات‌تان خم می‌شد!»
 

کاربر دیگری دستور‌العمل تصویری ساخت هواپیما با تا زدن آیفون ۶ پلاس  را در تویتر قرار داده است.
 

و شوخی دیگری  با تغییر در ساختار اداری شرکت اپل!
 

فرد دیگری نسخه تقلبی از صفحه معرفی آیفون ۶ را طراحی کرده و در آن نوشته: «پتنت انقلابی اپل در زمینه آلیاژ آلومینیوم که به کاربر اجازه می‌دهد با شکل دادن به آیفون، تجربه دیداری لذت‌بخشی داشته باشد.»
 

و باز هم تغییر دیگری در صفحه معرفی آیفون ۶: «آیفون ۶، بزرگتر از بزرگتر، با نمایشگر منحنی و بدنه‌ای که برای تجربه‌های کاربری کاملا شخصی به راحتی خم می‌شود.»
 

و معرفی ابزار تعمیر و اصلاح آیفون ۶ خم شده در سایت اپل، وردنه، چسب و اتو!
 

و همچنین تصویر تقلبی فروش کیت تعمیر آیفون ۶ در سایت آمازون!
 

خم شدن باجه تلفن انگلیسی؟!
 

یا کفگیر پلاس ۶.
 

استفاده مناسب از آیفون برای حمل سیب سرخ‌کرده و همبرگر
 

آیفون ۶ پلاس پس از یک هفته استفاده!
 

One More Thing...